Leczenie Kanałowe Zębów


Stomatologia Zachowawcza Kraków

W zakres stomatologii zachowawczej wchodzą: profilaktyka próchnicy zębów, leczenie już powstałych ubytków próchniczych oraz kuracja endodontyczna, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem. W gabinecie A-Dent gwarantujemy specjalistyczne leczenie kanałowe zębów na najwyższym poziomie, bez bólu i z użyciem najlepszych narzędzi. W ramach tego zabiegu wykonujemy leczenie kanałowe pierwotne i wtórne oraz usuwanie złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych. Co bardzo istotne, nasz gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy mikroskop, abyśmy mogli skutecznie reagować również w skomplikowanych przypadkach endodontycznych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, ponieważ leczenie kanałowe pod mikroskopem zwiększa szanse udanego przeprowadzenia zabiegu. W niektórych przypadkach, pomimo wysokich kwalifikacji stomatologa, leczenie zęba pod mikroskopem jest wręcz niezbędne do tego, aby kuracja zakończyła się pomyślnie.

Leczenie zęba pod mikroskopem

O naszym gabinecie dobrze świadczy fakt, że trafiają do nas pacjenci z całego Krakowa – proponowane przez nas leczenie mikroskopowe jest zalecane szczególnie w takich przypadkach, jak: usuwanie złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych, a także różnego typu wkładów koronowo-korzeniowych lub w przypadkach skomplikowanej budowy anatomicznej zęba, gdy nietypowy kształt kanałów utrudnia ich odnalezienie i opracowanie. Każde leczenie zęba pod mikroskopem poprzedzone jest wykonaniem zdjęcia umożliwiającego dokładne rozpoznanie problemu, z jakim zgłasza się do nas pacjent. Dzięki temu możemy przeprowadzić efektywne leczenie w ciągu zaledwie jednego spotkania. Leczenie mikroskopowe jest więc nie tylko skuteczne, ale też nie wymaga od pacjentów zbyt częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Przy obecnie dostępnej technologii możemy mieć pewność szybkiego oraz trwałego powrotu do pełnego zdrowia. O gabinecie

Leczenie Kanałowe bez bólu

Mikroskop

Wypełnienie Kanałów Korzeniowych

Kanały wypełniane metodą termicznej kondensacji gutaperki

1 wizyta

Leczenie kanałowe wykonywane najczęściej w ramach 1 wizyty

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Pierwotne

Specjalistyczne pierwotne leczenie kanałowe (endodontyczne) dotyczy wyłącznie zębów, na których nigdy wcześniej nie były przeprowadzane podobne zabiegi. Zastosowanie mikroskopu w połączeniu z doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami endodonty są gwarancją skuteczności leczenia, które wymaga ogromnej precyzji w trakcie wypełniania systemu kanałowego. Co więcej, nowoczesna technologia pozwala na przeprowadzenie tego zabiegu całkowicie bezboleśnie i niezwykle sprawnie.

  • Opracowanie kanałów korzeniowych pod mikroskopem
  • Trójwymiarowe wypełnienie kanałów korzeniowych
  • Ilość wizyt: 1
leczenie-kanalowe-pierwotne-przed

Przed

Na RTG widoczne głębokie nieszczelne wypełnienie w koronie zęba. Z wywiadu ząb boli samoistnie około 2 dni. Od 24 godzin pojawił się ból przy nagryzaniu.

leczenie-kanalowe-pierwotne-po

Po

RTG kontrolne po chemo-mechanicznym opracowaniu kanałów oraz ich trójwymiarowym wypełnieniu. Widoczna prawidłowa obturacja kanałów korzeniowych które łączą się w okolicy około- wierzchołkowej.


 

Leczenie mikroskopowe - kanałowe

Wtórne

Specjalistyczne powtórne leczenie kanałowe (endodontyczne) zaleca się pacjentom odczuwającym ból zęba, który był leczony w podobny sposób w przeszłości. Ze względu na brak odpowiedniego sprzętu zabieg mógł być przeprowadzony nieprawidłowo, w konsekwencji czego u pacjenta może pojawić się stan zapalny – konieczne jest wówczas ponowne leczenie kanałowe zębów. Mikroskop zastosowany przez doświadczonego specjalistę jest gwarancją skutecznego przeprowadzenia zabiegu wtórnego.

  • Udrożnienie kanałów pod mikroskopem
  • Trójwymiarowe wypełnienie kanałów korzeniowych
  • Ilość wizyt: 1
leczenie-kanalowe-wtórne-po

Przed

Widoczne niedopełnienie kanałów korzeniowych wraz ze zmianami zapalnymi w tkankach okołowierzchołkowych. Z wywiadu ząb leczony około 10 lat temu. Pacjent zgłaszał niewielkie dolegliwości przy nagryzaniu.

leczenie-kanalowe-wtórne-przed

Po

Zdjęcie kontrolne wykonane po zakończeniu wtórnego leczenia kanałowego. Kanały korzeniowe zostały ponownie opracowane narzędziami rotacyjnymi i wypełnione metodą termicznej kondensacji gutaperki do wierzchołka korzenia. W trakcie leczenia pole zabiegowe było izolowane koferdamem. Leczenie kanałowe zostało wykonane pod mikroskopem.

Dopiero takie opracowanie kanałów to duże prawdopodobieństwo udanego leczenia.